nowości        Uwaga!!!

Nowość na polskim  i europejskich rynkach!

Wprowadziliśmy do produkcji odzieży szpitalnej - (elanobawełna)  i pościeli  - (100% bawełna)  tkaniny o właściwościach bakteriostatycznych.Na tego rodzaju odzieży i pościeli bakterie eliminowane są w 90 % dzięki odpowiedniemu wykończeniu tkanin lub zawartości nanocząsteczek srebra we włóknach  tkaniny.To oznacza bardzo znaczną redukcję przenoszenia możliwych zakażeń na pacjenta i poprawia bezpieczeństwo personelu medycznego.
Uwaga!!!

Obecnie dysponujemy tkaniną 100%bawełnianą na odzież i bieliznę na blok operacyjny, która nie przepuszcza płynów! Skutecznośc do 50 cykli prania i sterylizacji ,potwierdzona badaniami.

Uwaga!!!   Rewlacyjna tkanina na ubrania  chirurgiczne!

W związku z warunkami panującymi w poskich szpitalach na salach operacyjnych (brak systemu ultra czystych filtrów) zaistniala koniecznośc znalezienia alternatywy dla odzieży wykonanej ze 100% poliestru z dodatkiem nitki węglowj,O ile fartuch chirurgicznypowinien być barierowy i zgodny z restrykcyjną normą EN PN 13795.,to ubranie zakladane pod fartuch barierowy powinien być bardziej przyjazny dla użytkownika i nie zmniejszać komfortu cieplnego w trakcie pracy przy stole operacyjnym,

Taką tkaniną jest elanobawelna ESD wyprodukowana  przez firmę Andropol SA z myślą o praktycznym rozwiązaniu  tego problemu.Została ona przebadana w upoważnionych laboratoriach Instytutu Włokiennictwa,,Centexbelu i Celabor-u pod kątem najważniejszych parametrów - pylenia,czystości mikrobiologicznej,antystatyczności ,cech wytrymałościowych.Odpowiadają one normie PN EN 13 795.Jedynym niezgodnym z ww.normą parametrem jest podwyższone przenikanie drobnoustrojów w stanie  suchym.Jednak przy zastosowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności oraz wobec faktu,ze ubrania te najczęściej chroni barierowy fartuch,można je stosować na blokach operacyjnych,zgodnie z sugestią Komisji d/s Wyrobów Medycznych  przy Urzędzie Rejestracji.

Parametry tkaniny:

Sklad surowcowy: 54,6% bawełna  44% poliester 1,4% nitka węglowa

gramatura:              125g/m2 +-6

Kurczlowość            Po V praniach +_4% (zgodnie z PN na wyroby odzieżowe)

Pranie                      temp 60 stopni C z dodatkiem środków dezynfekcyjnych)

dostępna w kolorach : zielonym,niebieskim,szafirowym,granatowym,,bordowym.

Wyroby z tej tkaniny zostały przez użytkowników zaopiniowane entuzjastycznie! Są one przyjazne i zdecydowanie zwiększają komfort cieplny użytkownika.

 Sedecznie polecamy tę tkanine do stosowania na wyroby odzieży z przeznaczeniem na bloki operacyjne.