Regulamin       Kliknij tutaj, aby zobaczyć Aktualny Regulamin
Trochę historii    

Tradycje firmy "ALGA-BIS" sięgają roku 1978. Założyła ją i kieruje nia dotychczas mgr Ewa Andrzejewska, od 1995 roku wespół z Krzysztofem Krysiakiem.
W 1990 roku firma postanowiła zająć się projektowaniem i produkcją odzieży roboczej, przeznaczonej przede wszystkim dla lekarzy i pielęgniarek.
W poszukiwaniu odpowiedniej tkaniny firma podjęła trwającą wiele lat współpracę z wykończalnią ZPB "Pamotex" w Pabianicach. Efektem tej współpracy są powszechnie dziś stosowane przez producentów odzieży medycznej tkaniny RADUS, OPTIMUS nie ustępujące jakością tkaninom zagranicznym.
Dzięki temu powstała pierwsza na rynku polskim oryginalna i ambitna oferta, uwzględniająca specyficzne potrzeby wszystkich służb medycznych i farmaceutycznych. Od zawsze naszym hasłem jest:


PROSTOTA  UMIAR  ELEGANCJA


Firma rozwija się świetnie - z 10 wzorów na początku działalności powstała prezentowana Państwu kolekcja, licząca obecnie sto kilkadziesiąt modeli. Ich ilość stale rośnie, ponieważ staramy się nadążać za zmieniającą się wciąż modą i ubierać swoich klientów coraz lepiej, wygodniej i ładniej.

W ostatnich latach nasza odzież wzbudziła zainteresowanie w krajach Unii Europejskiej ze względu na doskonałą jakość i umiarkowane ceny. Udział eksportu w naszych obrotach systematycznie rośnie.

   
    W 1996 roku nowością była odzież specjalistyczna dla przemysłu farmaceutycznego i elektronicznego. Ma ona właściwości antyelektrostatyczne, jest nieprzepuszczalna i niepyląca. Została wyróżniona złotym medalem na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości i Innowacji w Brukseli w roku 1995.

Klientami naszej firmy są najwięksi w Polsce producenci surowic, szczepionek i antybiotyków.
   
    W 1998 roku ALGA-BIS jako pierwsza w Polsce otrzymała na swoje wyroby Certyfikat Zgodności z Polską Normą i prawo oznaczania ich znakiem PN.
Odbiorcy nasi uzyskali w ten sposób gwarancję dobrej jakości. Wysoki standard wzornictwa i wykonania potwierdza także uzyskana przez naszą firmę pozytywna opinia Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

W 2006 roku firma oddaje do rąk klienta nowy katalog odzieży, w którym - oprócz modeli znanych i lubianych - przedstawione zostały ostatnio zaprojektowane wzory garsonek, fartuszków i spodniumów, tak aby lekarze i pielęgniarki mogli się ubierać stosownie do rangi swego zawodu.

Dysponując własną wzorcownią jesteśmy w stanie większość prezentowanych modeli przystosować do potrzeb określonych stanowisk pracy.
Surowcami najczęściej stosowanymi do produkcji są:
 • elanobawełna :poliester 67 % bawełna 33 %, gramatura 164 +/- 8 g/m²  lub 170 g/m2 do prania w temp. 95°C;
 • elanobawełna poliester 65 % bawełna 35 % , gramatura 195 +/-10 g/m² do prania w temp. 95°C;
 • elanobawełna poliester 65%  bawełna 35 % , gramatura 215 +/- 5  g/m2 do prania  w temp 80 C
 • bawełna 100 %, gramatura od 145 do 180 g/m², do prania w temp 95stopni
 • Uwaga:Dysponujemy obecnie tkaninami bawełnianymi i elanobawełnianymi o właściwościach biostatycznych
Na szczególne wyróżnienie zasługuje  tkanina bawełniana o nazwie eskulap, przeznaczona na odzież, pościel  ale przede wszystkim na bieliznę chirurgiczną. Trwale wybarwiona i wykurczona w procesie produkcji, ma gramaturę 160 +/- 8 g/m2 i temp. prania 95oC,jest ona bardzo gęsta -O-300 nitek i W 225 nitek na dcm,dzięki czemu stanowi ona lepszą niż inne tkaniny bawełniane barierę dla nabłonka i bakterii.Pylenie niewiele przekracza normę dla odzieży barierowej.   Jest  produkowana w trzech kolorach - ciemnozielonym, niebieskim i białym,na zamówienie powyżej 1000m -także w innych .Nadaje się ona na wyroby dla bloków operacyjnych nie posiadających sysytemu ultraczystych filtrów

Wszystkie wymienione tkaniny posiadają Certyfikat Zgodności z Polską Normą.

Oprócz wzorów zaprezentowanych w katalogu nasza firma gotowa jest dostarczyć na zamówienie:
 • pościel (poszwy,poszewki ,przescieradła)
 • bieliznę chirurgiczną (tkanina przebadana na zgodność z normą EN-PN 13 795)
 • ręczniki i ściereczki
 • koce, kołdry i poduszki
 • odzież i bieliznę dziecięcą
 • odzież do krioterapii - certyfikowana
 • odzież antyelktrostatyczną z tkanin( (ESD) lub dzianin dla przemysłu elektronicznego
   
Nasi klienci     O renomie naszej firmy najlepiej świadczy ciągle powiększająca się lista stałych oraz indywidualnych odbiorców polskich i zagranicznych.
   
Sklep firmowy     Łódź, ul.Siedlecka 3 tel./fax (-42) 684 50 09
   
Dystrybutorzy     1. Marku Medical bis s.c.
Częstochowa, ul. Kopernika 43, tel. (-34) 324 72 97
 
   
Trochę humoru    

Kiedy w połowie lat 90-tych nasza firma wzięła udział w kolejnej edycji "Teraz Polska", w uzasadnieniu odmowy przyznania nam tego zaszczytnego znaku towarowego napisano, że prezentowana kolekcja nie przypomina odzieży roboczej. Uznaliśmy to za komplement najwyższej rangi, albowiem wyrażona przez wysoką komisję wzorniczą opinia utwierdziła nas tylko w przekonaniu, że osiągnęliśmy zamierzony cel.